قوانین خرید از سایت و مرجوعی کالا

شرایط و ضوابط خدمات فروش کالا

از نظر حقوقی، در معاملات فروشگاه اینترنتی محصولات دیجیتال اینجاکالا ، سایت Injakala.com به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش دهنده به عنوان خریدار تلقی می شوند.

1.    فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می گیرد که خریدار آن را در فروشگاه اینترنتی محصولات دیجیتال اینجاکالا درج نموده است.

2.    فروشنده به هنگام تائید سفارش کالا، مشخصات را تعیین کرده و به اطلاع خریدار می رساند.

3.    ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات ها و عوارض فروش خواهد بود.

4.    مکان و زمان تحویل کالا توسط خریدار در فروشگاه اینترنتی محصولات دیجیتال اینجاکالا درج شده و این فروشگاه به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاستهای معین ارسال کالا، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. عدم حضور سفارش دهنده در مکان و زمان تعیین شده، فروشنده سیاست های خاص مربوطه را اعمال خواهد نمود.

5.    در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، هریك از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.

6.    به دلیل ارائه دموی کامل نرم افزار به مشتریان قبل از فروش، در صورت عودت نرم افزار، پنجاه درصد از مبلغ فروش کسر میگردد.(لازم به ذکر است مدت زمان عودت مبلغ نرم افزار از تاریخ فروش، یک هفته می باشد.)

7.    در حفظ و نگهداری قفل سخت افزاری کوشا باشید در صورت خرابی قفل با اخذ هزینه و همچنین دریافت قفل خراب، قفل جایگزین ارائه خواهد شد.در صورت مفقود شدن قفل سخت افزاری، هزینه تهیه قفل برابر با خرید مجدد نرم افزار میباشد.

8.    خریدار با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید

 

مرجوعی کالا

قوانین مرجوعی کالا برای تمام کالاهایی که به صورت اینترنتی فروخته می شوند معتبر است و این کالاها طبق اعلام فروشنده باید سالم و در بسته بندی های درست و پلمپ شده به دست مشتریان می‌رسد. با این حال مشتریان هستند که از کالای ارسال شده رضایت ندارند و قصد دارند که فرآیند کالای مرجوعی در بعد از خرید اینترنتی خود انجام دهند. به عنوان مشتریان شما باید با قوانین مرجوعی کالا به خوبی آشنا باشید.

 

این قوانین مرجوعی کالا عبارتند از:

سلامت فیزیکی کالا:

اگر کالای فروخته شده در هنگام تحویل به مشتری دارای آسیب دیدگی فیزیکی و ظاهری باشد و دچار عیب فیزیکی شده باشد. در این حالت مشتری می تواند کالا را ظرف مدت زمان مشخص شده در بسته بندی و کارتن اصلی خود به سایت فروشنده مرجوع کند. همچنین برای پیگیری امور باید با واحد فروش و خدمات پس از فروش سایت فروشنده هماهنگی های لازم را انجام دهد. در این ‌بین لازم است که کالا به همان شکل که بسته بندی شده است و بدون مخدوش کردن و از بین بردن پلمپ ان برای فروشنده مرجوع شود.

تطابق ادعای فروشنده با کیفیت کالای تحویلی:

کالای ارسال شده از نظر شکل و ظاهر و فیزیک و یا مشخصات با کالای خریداری شده در سایت مغایرت داشته باشد. در این صورت نیز خریدار می تواند کالا را به هماهنگی با واحد فروش و یا خدمات پس از فروش به فروشنده مرجوع کند و فروشنده باید دقیقاً و عیناً همان کالای خریداری شده با همان مشخصات را به خریدار تحویل دهد. در این حالت باید توجه شود که کاربر نباید از کالا استفاده کند و باید کالا به همان صورت و شرایط اولیه به فروشنده بازگردانده شود.

سلامت در تحویل کالا به خریدار:

اگر کالا بر اثر حمل و نقل ناصحیح دچار آسیب دیدگی شده باشد خریدار می تواند کالا را تحویل نگرفته و یا آن را برای فروشنده مرجوع کند. این حالت تقریباً مشابه حالت اول است با این تفاوت که در هنگام حمل و نقل و یا حتی خروج کالا از ماشین های باربری ممکن است برای کالا اتفاقی می افتد و یا کالا دچار ایراد شود. در این حالت مشتری می تواند از دریافت کالا خودداری کند و کالا را به فروشنده بازگرداند.

اینجا ما برای شما بهترین هارا فراهم خواهیم کرد.

Powered by nopCommerce